Exkurze – Elpro-energo

In Aktuálně, Novinky by Radomír Kulhánek

Dne 20. 3. 2024 jsme se s třídou 2. AE vypravili do Hnojníku a zavítali do firmy Elpro-energo vyrábějící transformátory.

V nové moderní hale nás přivítala paní Ing. Priesnitzová, která nás odvedla do zasedací místnosti v prvním patře. Zde jsme měli možnost zhlédnout krátký film pojednávající nejen o historii firmy, ale i o celkové vizi jejích majitelů. Jak jsme pochopili, firma samotná je velmi hrdá na svou pozici hlavního dodavatele transformátorů do několika zemí.

Po skončení filmu jsme si oblékli reflexní vesty a paní Priesnitzová nás předala svému kolegovi, který nás provázel samotným provozem. Procházeli jsme jednotlivá stanoviště, na nichž se transformátory vyrábějí, kompletují a testují. Vše bylo doplněno zasvěceným komentářem a také žáci mohli klást dotazy. Celý provoz dýchal čistotou, prostory působily vzdušně, klidně a také světle.

Po návratu do kanceláří nám byla prezentována ukázka přípravy výroby v počítačích.

Pro mladé autoelektrikáře bylo zcela jistě přínosné, že mohli vidět takovéto moderní pracoviště za plného provozu. Nyní mají možnost dalšího srovnání s jinými pracovišti, která se týkají jejich oboru a která navštívili již dříve.

Ing. Chromiáková, TU + Miroslav Stacha, mistr OV