Soutěž ve svařování – Weldcup 2023

In Aktuálně, Novinky by Radomír Kulhánek

Mezinárodní soutěž ve svařování v německém Essenu – Weldcup 2023

Ve dnech 13. – 15. 9. 2023 se nejlepší svářeči naší školy zúčastnili mezinárodní soutěže ve svařování Weldcup 2023, která se koná u příležitosti mezinárodního strojírenského veletrhu „Svařování a řezání“ v Německu.
Naši školu i Českou republiku reprezentovali – Jakub Gřonka (metoda 111), Jan Marcisz (metoda 135) a Daniel Šemberk (metoda 141).

V soutěži „Weldcup 2023“ se utkali nejlepší mladí svářeči do 23 let z těchto 11 zemí: Německo, Švýcarsko, Španělsko, Srbsko, Rumunsko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Itálie, Řecko, Čína a Česká republika.

Nejúspěšnějšími svářeči byli Švýcaři, naši hoši obsadili ve všech třech metodách 9. místo. Nutno podotknout, že většina soutěžících byla ve věku přes 20 let a díky jiným vzdělávácím systémům mají mnohem větší zkušenosti se svařováním. Ale i přesto jim naši žáci byli schopni konkurovat.

Tři dny strávené v Německu byly velice náročné. Ve volných chvilkách mezi jednotlivými soutěžemi jsme se mohli poohlédnout po výstavišti a seznámit se s nejnovějšími trendy v oblasti svařování a řezání.

I když jsme se vrátili bez medailí, přivezli jsme si spoustu nových zkušeností, příjemných zážitků a podnětů pro příští soutěže, pro práci i pro život.

Mgr. Jana Havlíčková