VZPoura úrazům

In Aktuálně, Novinky by Radomír Kulhánek

Sklon riskovat nelze ze života vymazat. Pro mladé lidi je riskování něco jako vysvědčení způsobilosti. Pokusy je přibrzdit vypadají jako marnost, že však leccos možné je, ukazuje projekt VZPoura úrazům od VZP.

Ve středu 29. 3. naši školu navštívili dva sympatičtí ambasadoři projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny VZPoura úrazům. Tento projekt je zaměřen na prevenci úrazů a nehod u dětí a mladistvých. Ambasadoři Radek a Pavel na besedě pohovořili o svém úrazu páteře s poškozením míchy a o životě s následným postižením. Právě hendikepovaní pracovníci VZP ČR z vlastní zkušenosti vědí, jaké je to žít s trvalými následky po úrazu a dokážou studenty motivovat k zodpovědné péči o vlastní zdraví a zdraví lidí v jejich okolí. 

Součástí setkání byla interaktivní soutěž o RAW tyčinky a diskuse na téma úrazů. Beseda nebyla jen o nehezkých věcech. Opět na vlastním příkladu ambasadoři ukázali, že i po těžkém zranění lze dělat i nějaké sporty a když už se něco s vážnými následky stane, nemusí to znamenat konec všeho.

Beseda byla velice poutavá a řadě z nás otevřela oči.

https://www.youtube.com/watch?v=qP0G4Gk_K1s

     Mgr. Ferfecká Šárka