Archiv novinek

14. Festival dřeva a Dřevěná akademie

Velkou porci zábavy a adrenalinu si mohli užít návštěvníci 14. ročníku Festivalu dřeva, který se konal v sobotu 8. září 2018 na Slezskoostravském hradě v Ostravě. Kromě prestižní soutěže dřevorubců STIHL Timbertsports Series se mohly převážně mladší ročníky zúčastnit komponovaného programu Lesů ČR.

Více než 170 účastníků se v rámci Dřevěné akademie zapojilo do soutěže o originální dřevěné stavebnice. Úkolem každého soutěžícího bylo obejít pět pracovišť středních škol, kde mohli vytvořit praktické výrobky a ozdoby, nebo si vyzkoušet různé aktivity.

„Asi největším lákadlem stánku SOŠ Frýdek-Místek byl opět simulátor dojení, ale našlo si mnoho odvážných kluků a děvčat, kteří si vyzkoušeli práci s motorovou pilou. Nesmím také zapomenout na naše zahradnice, které si připravili tvorbou dřevěných zvířátek,“ uvedl Martin Wlosok, mistr odborného výcviku.

„Největším otazníkem bylo počasí, minulý rok lilo jako z konve a letos to z počátku vypadalo stejně, ale nakonec sluníčko vykouklo,“ dodala Lenka Bojková, mistrová zahradnic.

Mgr. David Hovjacký


Poslední změna: 14.09.2018 - 08:21

Zpět
Odbornost je jistota uplatnění.