Archiv novinek

2. místo v celostátní soutěži ve 3D modelování v Solidworks

Michal Havlíček ze třídy 4. MS obsadil druhé místo v celostátní soutěži v 3D modelování v programu Solidworks.

V úterý 21. března 2017 proběhla v prostorách Střední průmyslové školy Hranice už po sedmé soutěž Modelování ve 3D v SOLIDWORKS.  Soutěže se zúčastnilo rekordních 56 žáků z celkem 22 středních škol z celé České republiky. Garantem soutěže je už od jejího počátku brněnská firma SoliVision s. r. o., která ji organizuje ve velmi úzké spolupráci se SPŠ Hranice.

Naši školu reprezentovali žáci Michal Havlíček 4. MS, Rostislav Kaleta 3. MS a David Rajnoch 2. MS.

V první části soutěže měli žáci za úkol správně vytvořit výkres, ve druhé pak navrhovali podle zadané výkresové dokumentace pět různých modelů. Rozhodujícími kritérii byla správnost technického řešení a čas. V době, kdy probíhalo vyhodnocování soutěžních úloh odborníky ze společnosti SolidVision, zhlédli žáci přednášku, která jim ukázala správná řešení soutěžních úloh.

Na prvním místě se umístil David Benda ze SPŠ a VOŠ Brno, Sokolská, druhé místo obsadil Michal Havlíček ze SOŠ Frýdek-Místek a na třetím místě se umístil „domácí“ žák z hranické SPŠ – Dominik Polák. V celkovém hodnocení škol získaly ocenění SPŠ a VOŠ Brno, Sokolská, Střední škola Podorlické vzdělávací centrum z Dobrušky a Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola z Liberce. Z rukou ředitele společnosti SolidVision, Ing. Hynka Horáka, převzali žáci i zástupci škol diplomy a hodnotné ceny.

Stoupající zájem o soutěž ukazuje, že na technicky zaměřených školách přibývají žáci se zájmem o moderní technologie a že zde působí řada pedagogů, kteří své znalosti doplňují tak, aby žáky dobře připravili nejen na soutěžní klání, ale především pro uplatnění v praxi. Tato setkání pak dávají všem zúčastněným stranám patřičnou motivaci jak pro další studium, tak pro další pedagogickou práci.

Michalovi, Rosťovi a Davidovi děkuji za poctivou přípravu a vzornou reprezentaci naší školy.

Ing. Kateřina Konštacká


Poslední změna: 27.03.2017 - 08:26

Zpět
Odbornost je jistota uplatnění.