Archiv novinek

Exkurze 3. MS a 3. AP do Prahy

Ve dnech 6. - 8. 6. 2018 se třídy 3. MS a část 3. AP vydaly v doprovodu třídních učitelek na poznávací exkurzi do Prahy.

Výlet nabitý informacemi, poznáváním a kulturními zážitky se po všech stránkách podařil, počasí nám více než přálo a předem připravený program byl až na drobnosti naplněn.

První den po příjezdu na hostel a krátkém odpočinku jsme společně vyrazili pěšky přes Petřín ke Strahovskému klášteru, kde jsme navštívili Strahovskou knihovnu. Odtud jsme pokračovali k Pražskému hradu a po Nových zámeckých schodech jsme dorazili až k Valdštejnské zahradě, která nabídla nejen odpočinek, ale i krásné pohledy na Hrad. Metrem jsme se pak vrátili zpět do hostelu, abychom se přichystali na večerní představení v Divadle na Vinohradech. Zhlédli jsme jednu z nejoceňovanějších britských komedii, Bytná na zabití, která je adaptací původního filmového scénáře (Pět lupičů a stará dáma, 1955; remake Lupiči paní domácí, 2004). A nebyli jsme zklamáni.

Další den nás čekala skvělá exkurze do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a po krátkém rozchodu pak komentovaná prohlídka Pražského hradu. Tentokrát jsme zdolali Staré zámecké schody, prošli bezpečnostními rámy a doslova se probili přes nádvoří k Svatovítské katedrále. Výklad pana průvodce byl výborný, ale dojem trochu kazily davy turistů a neustálý ruch. Následovalo osobní volno. V podvečer se jedna skupina vydala na prohlídku večerní Prahy, druhá pak využila možnost navštívit další divadelní představení. Tentokrát se jednalo o černé divadlo. Image Black Light Theatre nabídlo netradiční podívanou, která v našem regionu rozhodně k vidění není.

Poslední den jsme začali opět rozděleni do dvou skupin. Nadšenci techniky se vydali na exkurzi do firmy Microsoft, ostatní pak na prohlídku Vyšehradu. V poledne jsme se sešli společně na Václavském náměstí, prošli jsme na Staroměstské náměstí a prohlédli si Týnský chrám. Zbývající tři hodiny do odjezdu vlaku pak každý trávil po svém. Ve čtyři hodiny odpoledne jsme se všichni beze ztrát sešli na nádraží a před pátou vyrazili zpět domů.

                                                                                  Ing. Kateřina Konštacká a Mgr. Iveta Adamcová


Poslední změna: 14.06.2018 - 13:49

Zpět
Naše škola, Vaše jistota v profesním životě.