Archiv novinek

Exkurze 4. ročníků

Ve dnech 12. a 13. 3. 2015 jsme v rámci exkurze 4. ročníku oborů agropodnikání a mechanizace a služby navštívili následující firmy.

Začátek byl 12. 3.v 5 hodin ráno na autobusovém nádraží ve Frýdku-Místku. Přesunuli jsme se do firmy ATMOS, která má sídlo v Bělé pod Bezdězem. Firma se zabývá výrobou zplynovacích kotlů a jejich distribucí. Žáci byli seznámeni s historií firmy, výrobním programem a podívali se do výrobních prostor, kde mohli vidět kompletní výrobu, sklady a expedici hotových kotlů. Tato návštěva dokreslila jejich teoretické znalosti problematiky pěstování, zpracování a uplatnění energetických plodin. Ubytování a stravování bylo zajištěno ve Dvoře Králové nad Labem v hotelu SAFARI, kde také žáci navštívili přilehlou zoologickou zahradu.

13.3. jsme se přesunuli do Pardubic. První návštěva byla v soukromé firmě JaJa Pardubický perník. Žáci byli seznámeni s historií firmy, jejími úspěchy a s vizemi budoucího podnikání firmy. Jedná se o malou rodinnou firmu, žáci viděli skutečnost, že podnikat se dá i v malém rozsahu a lze docílit velkých úspěchů. Potom jsme navštívili pivovar PERNŠTEJN, kde nás seznámili s historií pivovaru, jeho provozem a kompletní technologií výroby piva. Součástí byla i prohlídka stáčírny do lahví a sudů. Návštěvy těchto provozů navazují na předměty pěstování a zpracování produktů RV. Oběd měli žáci zajištěn v přilehlé restauraci, potom následoval přesun do Frýdku-Místku, kde byla exkurze ukončena kolem 18 hodiny.

Ing. Bendek Jiří, odborný učitel 


Poslední změna: 30.03.2015 - 11:21

Zpět
Odbornost je jistota uplatnění.