Archiv novinek

Exkurze TATRA TRUCKS a.s. a Technické muzeum Kopřivnice

V pátek 10. ledna 2014 se třída 2. OP účastnila odborné exkurze ve výrobním podniku TATRA Kopřivnice. V úvodu exkurze  byli žáci seznámení s bezpečností a chováním v průběhu prohlídky provozu. Pan  Bc. Miroslav Štrbavý  nás stručně seznámil s historií závodu a současným výrobním programem. V provozních halách jsme měli možnost sledovat výrobní proces od počáteční výroby jednotlivých součástek, až po kompletní montáž vozidel na pásové dopravní lince.

Chci poděkovat manažerovi personalistiky a organizace  Bc. Miroslavu Štrbavému, který nás velice ochotně a na vysoké odborné úrovni informoval o výrobě vozidel TATRA a současně odpovídal na četné dotazy žáků.

Po prohlídce závodu jsme se přesunuli do budovy Technického muzea. 

Technické muzeum TATRA tvoří nejucelenější sbírku věnovanou kopřivnické automobilce TATRA. Základy společnosti byly položeny v 19. Století roku 1850, kdy se obec Kopřivnice oficiálně nazývala Nesselsdorf. Podnikavý živnostník, vyrábějící povozy a drožky, Ignác Šustala položil základy pozdější „TATROVKY“. Jedná se o nejstarší automobilku ve střední Evropě a druhou nejstarší na světě.   

Ucelená sbírka mapuje historii od počátků až po současnost. Obsahuje na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby, které doplňují podvozky, motory, modely, designérské návrhy, trofeje ze sportovních klání, dobové fotografie a různé rarity. Například prototyp sněžných saní, nebo automobily, kterých bylo vyrobeno jen několik málo kusů, a do sériové výroby se nedostaly. Spoustu zajímavých informací poskytují videoboxy s filmovými sekvencemi.

Tato exkurze byla velice poučná a zajímavá a žáci získali mnoho nových poznatků.

Mgr. Jana Závodná, 15. ledna 2014

 


Poslední změna: 15.01.2014 - 21:53

Zpět
Naše škola, Vaše jistota v profesním životě.