Archiv novinek

Fotbalisté opět stříbrní aneb Memoriál Jaroslava Mináře

Dne 8. října 2015 se v chladném podzimním odpoledni uskutečnil mezinárodní fotbalový turnaj: Memoriál Jaroslava Mináře v kopané, který pořádala Střední odborná škola lesnická a strojírenská ve Štemberku. Za Střední odbornou školu, Frýdek-Místek nastoupilo toto mužstvo: Friedl - Jásek, Gongol, Opálka(c), Poledník, Repper - Bargel, Dočkalík, Cihelka, Warzecha, Grygerek, Berenda - Kutač, Sedlák.

Turnaj se odehrál na fotbalovém hřišti TJ Dálov. První utkání odehráli naší žáci s pořádající školou. „Od první minuty jsme domácí tlačili a šli jsme si za výhrou. Byla jenom otázka času, kdy náš tlak proměníme v góly. Díky hattricku Martina Kutače a gólu Zdeňka Sedláka už nebylo co řešit a vítězství bylo naše,“ uvedl kapitán Dominik Opálka.

Nejtěžší zkouška nás ale teprve ještě čekala a to v podobě finále se SOŠ Nové Město na Moravě. Utkání mělo náboj a bylo velmi vyhecované. První radikální ztráta přišla už v prvním poločase, kdy odstoupil zkušený pilíř obrany Petr Gongol, který obětoval své zdraví, aby zabránil brance. Ke konci druhého poločasu musel pro změnu střídat Dalibor Cihelka, který byl surově faulován, odneslo to jeho koleno. Naším žákům se nedařilo proměňovat šance, za to soupeř nás trestal lekcí z produktivity a zaslouženě vyhrál 4:0.

V konečném součtu reprezentanti SOŠ Frýdek-Místek opět dosáhli „jen“ na stříbro a mimochodem ještě jedno speciální ocenění pro Marka Friedla, a to za nejlepšího hráče turnaje.