Archiv novinek

KOVO JUNIOR - Mechanik seřizovač

Celostátní kolo soutěže v programování CNC strojů KOVO JUNIOR - MECHANIK SEŘIZOVAČ 

V polovině března se v Brně konalo celostátní kolo odborné profesní soutěže žáků oboru mechanik seřizovač Kovo junior. Tato soutěž, kterou organizuje Cech KOVO ČR je zařazena do seriálu porovnávání sil a vědomostí žáků “České ručičky” jejímž vyhlašovatelem je Jihomoravský kraj.

Pořadatelem a hostitelem byla v letošním roce brněnská Střední škola strojírenská a elektrotechnická na ulici Trnkova v Brně-Líšni.

Soutěže se zúčastnil žák třetího ročníku oboru mechanik seřizovač Matěj Kocián, který se v regionálním kole v Opavě umístil na druhém místě.

Soutěž probíhala ve skupinách - první skupina vypracovávala programy na simulátoru systému Heidenhain iTNC 530, SinuTrain nebo Fanuc - to podle zaměření na škole druhá skupina plnila další soutěžní úkol, kterým bylo měření strojírenských součástí a veličin zadanými měřicími přístroji a měřidly, výpočet řezných podmínek a výpočet uložení pomocí strojírenských tabulek. Poté se skupiny prohodily, aby všichni soutěžící měli splněny obě části zadání soutěže.

Celkové vyhodnocení proběhlo v Zetor Gallery, kde soutěž získala důstojné zázemí významné brněnské strojírenské firmy pro zakončení této významné akce.

Přesto, že Matěj Kocián reprezentující naši školu soutěž ukončil ve středu startovního pole na osmém místě z celkových patnácti soutěžících, tak ukázal sportovního ducha a dokázal, že žáci naší školy jsou stále na výši a dokážou se utkat s konkurencí z celé republiky.

Ze soutěže jsme si oba dva dovezli další zkušenosti - já pro výuku žáků a Matěj pro svoji další profesní kariéru. Pokud vše dobře půjde, tak na příští rok budeme mít zástupce schopného soutěžit třeba o nejvyšší příčku v této soutěži.

Zapsal UOV Mgr. Zdeněk Klíma

 


Poslední změna: 25.03.2019 - 08:51

Zpět
Odbornost je jistota uplatnění.