Archiv novinek

Mezinárodní soutěž „Obráběč kovů“ - Vyškov 19. 5. 2016

Tak jako každý rok, i letos jsme se zúčastnili Mezinárodní soutěže odborných dovedností obráběčů kovů, která se konala ve Vyškově.

Již v předvečer soutěže se do Vyškova začali sjíždět soutěžící se svými doprovody ze zahraničí – z Maďarska, Polska, Slovenska a Rakouska a ze vzdálenějších koutů České republiky.

Zahájení soutěže proběhlo ve víceúčelové dílenské hale za účasti vedení školy, významných zástupců Jihomoravského kraje a zástupců spolupracujících firem a sponzorů.

Poté se všichni soutěžící odebrali na svá pracoviště. Soutěž se skládala pouze z praktické části, a to ze soustružení. Účelem soutěže bylo zhotovení výrobku na klasickém soustruhu každým soutěžícím. V propozicích byly uvedeny tři výrobky, na začátku soutěže byl vylosován jeden z nich předsedou komise, který byl soutěžícími vyráběn. Soutěžící zhotovovali dle výkresové dokumentace výrobek - hřídel, kde byly jednotlivé tolerance, výroba zápichů a závitů. 

Pro doprovod mladých obráběčů byl připraven také bohatý kulturní program, a to v podobě výletu do Černé Hory, kde se seznámili s provozem pivovaru a do Lysic, kde měli možnost prohlédnout si národní kulturní památku Státní zámek Lysice.

Po ukončení soutěže a vyhodnocení výsledků obdrželi všichni soutěžící diplomy, medaile a drobné ceny, pro vítěze byly připraveny poháry a hodnotné ceny. A jak soutěž vlastně dopadla?

Výsledková listina Obráběči kovů:

1. Daniel Mačkal (SOŠ a SOU Vyškov, p.o.)

2. Ondřej Batelka (Středisko praktického vyučování PBS, Velká Bíteš)

3. Patrik Kubját (SŠ informatiky, elektrotechniky a řemesel, Rožnov pod Radhoštěm)

4. Václav Vrecko (SOŠ, Frýdek Místek)

5. David Jelínek (SŠ technická a ekonomická Brno, Olomoucká, p.o.)

6. Kamil Buchta (Polsko – Zespol szkol zawodowych, Jastrzebie-Zdroj)

7. Lukács Balázs (Maďarsko – Váci Mihály Ipari Szakképzö, Székesfehérvár)

8. Rastislav Murgaš (Slovensko – Spojená Škola, Banská Bystrica)

9. Roman Labaj (SOŠ Třinecké železárny, Třinec – Kanada)

Autor: Mgr. Šmoldas Dušan


Poslední změna: 06.06.2016 - 08:21

Zpět
Naše škola, Vaše jistota v profesním životě.