Archiv novinek

Mezinárodní soutěž ve svařování v německém Düsseldorfu - Weldcup 2017

Ve dnech 26. - 29. 9. 2017 se nejlepší svářeči naší školy zúčastnili mezinárodní soutěže ve svařování Weldcup 2017, která se koná jednou za čtyři roky u příležitosti mezinárodního strojírenského veletrhu „Svařování a řezání“ v Německu, tentokrát v Düsseldorfu.

Naši školu reprezentovali – Ondřej Mateovič (metoda 111), Lukáš Polach (metoda 135) a Matěj Slíva (metoda 141).

Celá soutěž byla rozdělena do tří částí – německé, evropské a světové, v nichž se vždy zápolilo ve všech čtyřech metodách – tedy 111, 135, 141 a 311.

Zahájení patřilo německé soutěži „Mládež svařuje“, v níž se utkali nejlepší borci z německých svářečských škol. Vítězové této soutěže postoupili do další části.

Ve druhé, evropské části soutěže „Weldcup 2017“ se utkali nejlepší mladí svářeči do 23 let z těchto 8 zemí: Německo, Švýcarsko, Rakousko, Španělsko, Srbsko, Rumunsko, Rusko a Česká republika. Do posledního kola světové soutěže ještě přibyla Čína a Thajsko.

Nejúspěšnějším týmem evropské soutěže Weldcup 2017 byl tým ze Švýcarska, na druhém místě z Německa a na třetím místě se umístilo Rumunsko. Nutno podotknout, že většina soutěžících byla ve věku přes 20 let a díky jiným vzdělávácím systémům mají mnohem větší zkušenosti se svařováním, takže proti nim neměli naši sotva plnoletí benjamínci moc šancí.

Ve třetí, světové části – „Weldcup 2017“ – se utkal tým z daleké Číny a Thajska s německým týmem a nejlepšími svářeči z Evropy. V této soutěži vyhráli svářeči z Thajska, na druhém místě byl evropský tým a na třetím místě tým z Německa.

Aktuální fotografie a další informace lze také najít na stránkách:

https://www.facebook.com/WELDCUP

Čtyři dny strávené v Německu byly velice náročné, kromě svařování se všichni soutěžící i jejich doprovody snažili spřátelit s účastníky jiných týmů, a tak celá soutěž probíhala v příjemné atmosféře. Ve volných chvilkách jsme se mohli poohlédnout po výstavišti, seznámit se s nejnovějšími trendy v oblasti svařování a řezání, posbírat různé odborné
i reklamní materiály.

I když jsme se vrátili bez medailí, přivezli jsme si spoustu nových zkušeností, zážitků a podnětů pro příští soutěže, pro práci i pro život.

Mgr. Jana Havlíčková


Poslední změna: 13.10.2017 - 11:53

Zpět
Naše škola, Vaše jistota v profesním životě.