Archiv novinek

Odborná exkurze ve firmě Unimetra, spol. s.r.o.

Žáci třídy 4. MS navštívili 30. 1. 2018 v Ostravě Radvanicích firmu UIMETRA, spol. s.r.o., která se zabývá měřením a metrologií. Během exkurze se dověděli, jaké služby firma nabízí a během oborné přednášky v předváděcí místnosti shlédli filmový záznam z výrovy libely, svinovacího metru a měření povrchových vrstev pomocí ultrazvuku a vířivých proudů. Uvědomili si, jak je důležité při výrobě dodržet požadovanou přesnost měřidla, viděli prováděnou kontrolu pomocí počítačové techniky a finální označení s certifikační značkou.

Měli tak možnost porovnat kvalitu nabízených měřidel ve firmě s měřidly pro domácí potřebu nabízených obchodními řetězci. V kalibrační laboratoři viděli v praxi opravy a kalibrování měřidel dovezených nejrůznějšími klienty.

V závěru exkurze kladli marketingovému vedoucímu, panu Raškovi, nejrůznější dotazy. Účast na exkurzi poskytla žákům přehled o měření a kontrole strojních součástí i o nejběžněji používaných měřidel, se kterými se potkali při praktických cvičeních v učebně měření na naší škole.

Ing. Libuše Budinská


Poslední změna: 02.02.2018 - 14:19

Zpět
Naše škola, Vaše jistota v profesním životě.