Archiv novinek

Soutěž KOVO JUNIOR 2015 – Mechanik seřizovač - celostátní kolo

Ve středu 18. a ve čtvrtek 19. března 2015 se v Chomutově konala celostátní odborná profesní soutěž žáků oboru mechanik seřizovač. Tato soutěž, jejímž organizátorem je Cech KOVO ČR je zařazena do seriálu porovnávání sil a vědomostí žáků “České ručičky” jejímž vyhlašovatelem je Jihomoravský kraj.

Pořadatelem a hostitelem byla Střední škola technická, gastronomická a automobilní Chomutov, p.o.

Soutěže se zúčastnil žák čtvrtého ročníku Ondřej Majer, který v regionálním kole vybojoval druhé místo. Společně s námi jel do Chomutova také žák VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice společně se svým učitelem OV.

Soutěž probíhala ve skupinách ­ jedna skupina soutěžících šla plnit soutěžní úkol č. 1 (vypracování programu na simulátoru systému Heidenhain iTNC 530, případně SinuTrain 840D ­ to podle zaměření na škole) a druhá skupina plnila soutěžní úkol č. 2 (měření strojírenských součástí a veličin zadanými měřicími přístroji a měřidly).

Po ukončení této části soutěže soutěžící a jejich doprovod dostali volno. Odjeli jsme se ubytovat do hotelu Bobr. Ve volném čase jsme se byli projít, podívat se po městě a jeho pamětihodnostech.

Druhý den soutěž pokračovala ­ skupiny se vyměnily a prohodily si soutěžní úkoly.

Doprovody žáků mezitím jely na výlet do firmy Hutz­El Klášterec nad Ohří, kde se vyrábí součásti pro automobilový průmysl. Dále nám pořádající škola zajistila prohlídku muzea porcelánu na zámku v Klášterci nad Ohří. Muzeum je v tomto městě na správném místě, neboť v této oblasti severních a západních Čech se nachází několik historických firem na výrobu porcelánu.

Po našem návratu už měli soutěžící úkoly hotové a porota pomalu dokončovala svoji práci.

Celkové vyhodnocení soutěže proběhlo v bývalé jezuitské koleji, kde je v současné době knihovna a kulturní zařízení.

Co se týká výsledků soutěže, tak musím konstatovat, že každá soutěž má své vítěze, ale i ty soutěžící, kteří končí v poli. Ondrovo umístění nebylo nejzářivější, ale účast na takovéto soutěži má svůj přínos pro život. Musím tedy konstatovat, že skončil mezi šestnácti nejlepšími žáky v České republice.

Zapsal UOV Mgr. Zdeněk Klíma


Poslední změna: 25.03.2015 - 20:25

Zpět
Odbornost je jistota uplatnění.