Archiv novinek

Úspěch Michala Havlíčka ze 4.MS

Ve čtvrtek 16. února se Střední škola – Podorlické vzdělávací centrum Dobruška stala hostitelem již 8. ročníku celostátní soutěže v programování CNC strojů v programu SolidCam. Soutěže se zúčastnilo 21 studentů ze šesti středních škol z celé republiky. Z naší školy soutěžili Michal Havlíček a Ondřej Pobuda.

Úkolem soutěžících bylo zhotovit program pro řízení CNC obráběcího stroje, kde využívali své znalosti z  oblasti správných postupů obrábění, volby řezných podmínek a všech dalších parametrů, které k dosažení kvalitního výsledku potřebovali.

Šlo například o správnou volbu obráběcí operace, hloubky řezu, správnou volbu obráběcího nástroje a rychlostí jeho pohybu v příslušných směrech. Zároveň museli velice dobře ovládat práci ve 3D softwaru SolidWorks, tedy práci v objemovém modeláři. Tento modelář totiž slouží k zadání tvaru a rozměrů dílu, který má být pomocí programu SolidCAM vyroben.

A že byla pro Dobrušku o soutěž velmi významná, svojí účastí potvrdil i starosta města Dobrušky Ing. Petr Lžíčař, který soutěž nejen zahájil, ale studentům v jejím samotném závěru popřál hodně úspěchů v jejich dalším profesním životě.

Tohoto slavnostního aktu se také zúčastnil zástupce generálního sponzora soutěže Ing. Zdeněk Forejtek z dobrušské firmy KBA-Grafitec, který studentům předal hodnotné ceny. Ta první putuje do SPŠ a VOŠ Brno, druhá do SPŠ Jedovnice a třetí do SOŠ z Frýdku-Místku.

Michalovi a Ondrovi děkuji za poctivou přípravu a vzornou reprezentaci naší školy.

Ing. Kateřina Konštacká


Poslední změna: 27.02.2017 - 20:40

Zpět
Naše škola, Vaše jistota v profesním životě.