Archiv novinek

Výlet třídy 2. AP - Lašská naučná stezka Štramberkem

26. června se žáci třídy 2. AP zúčastnili exkurze po Lašské naučné cestě Štramberkem. Navzdory velkému horku, které v tomto týdnu vyvrcholilo, absolvovali studenti statečně jízdu vlakem i šest kilometrů dlouhou okružní trasu s komentovanými zastaveními.

Z nádraží jsme se vydali k Národnímu sadu pod kopcem Kotoučem, dále pokračovali až k vrcholu Kotouče, kde jsme nevynechali jeskyni Šipku a vyslechli si pár informací nejen o objevení spodní čelisti neandrtálského dítěte, ale i pověst o štramberských uších, historii těžby vápence v okolí, výskytu vzácného Jasoně červenookého či vzniku Národního sadu. Při procházce po neodtěžené části vrchu jsme pak míjeli řadu bust významných osobností (Jaroněk, Hrstka, Janáček, Smetana, Masaryk a další).

Z Kotouče následoval sestup přes místní část Plaňava, ulici Dolní a opět strmý výstup Horní Baštou k štramberskému náměstí. Z něj pokračovala trasa k zastavení č. 8 - Zámecký vrch - Trúba s vyhlídkou na město i okolí.

Po občerstvení a odpočinku na náměstí jsme nezapomněli nakoupit místní pochoutku, štramberské uši, a pomalu se ubírali zpět k nádraží.

Snad malebnost tohoto místa alespoň trochu pomohla zapomenout na vedro a studenti 2. AP si výlet užili.

        Mgr. Jana Skácelová, Mgr. Iveta Adamcová


Poslední změna: 27.06.2019 - 12:54

Zpět
Odbornost je jistota uplatnění.