Archiv novinek

XII. ročník mezinárodní soutěže v Považské Bystrici

Ve dnech 01. a 02. června se na Slovensku na Střední odborné škole strojírenské v Považské Bystrici konal XII. ročník mezinárodní soutěže odborných vědomostí a praktických zručností žáků středních škol za přispění firmy PSL, a.s. a Nadace na podporu vzdělávání a ekologie Bratislava.

Za naši školu se zúčastnili dva žáci ze třetího ročníku oboru mechanik seřizovač Adam Štarchoň a Patrik Kučák.

Při soustružení se soutěžilo v soustružení a frézování dle zadané výkresové dokumentace. Na každý kus měli soutěžící 180 minut času. Kratší čas hrál v soutěži svoji roli při rovnosti bodů. Mezi jednotlivci se vedlo velmi dobře Adamu Štarchoňovi, který skončil za prvními dvěma domácími soutěžícími na krásném třetím místě. Při soutěži škol už to tak slavné nebylo, protože Patrikovi se moc nevedlo. Nakonec z toho bylo osmé místo.

Soutěže se letos zúčastnilo 21 soutěžících z jedenácti škol – sedm škol bylo ze Slovenska a čtyři z Česka.

V podvečer prvního dne soutěže bylo pro soutěžící žáky a jejich doprovod zajištěno koupání v termálních bazénech SPA Aphrodite v Rajeckých Teplicích. Druhý den jsme absolvovali velmi zajímavou exkurzi, při které jsme si prošli výrobní prostory firmy PSL, a.s., kde se vyrábějí valivá ložiska mimo jiné pro větrné elektrárny francouzského výrobce. Viděli jsme ložiska velká až 3600 mm v průměru. A to prý nebyla ta největší.

Ve firmě PSL, a.s. také proběhlo vyhodnocení soutěže a předání cen a pohárů nejúspěšnějším žákům a školním týmům. Poté jsme se rozjeli do svých domovů.

Mgr. Zdeněk Klíma


Poslední změna: 13.06.2017 - 08:32

Zpět
Odbornost je jistota uplatnění.