Exkurze – Marlenka

In Aktuálně, Novinky by Radomír Kulhánek

Dne 13. 12. 2023 žáci třídy 1. PO v rámci studia odborných ekonomických předmětů navštívili firmu MARLENKA International s.r.o. ve Frýdku-Místku.

Firma Marlenka byla založena v roce 2003. V letošním roce oslavila 20 let od svého vzniku. Z původní malé firmy v průběhu let vyrostla moderní provozovna, která se stále rozrůstá a neustále rozšiřuje svůj sortiment výrobků a služeb. Firma získala nové prostory bývalého objektu závodu Slezan a v průběhu dvou let hodlá objekt zmodernizovat a rozšířit stávající výrobu.

Studenti se formou prezentace a video projekce dozvěděli o historii a současnosti firmy. V průběhu prezentace probíhala ochutnávka výrobků. Následovala prohlídka samotného provozu, kde jsme se dozvěděli spoustu dalších zajímavostí od naší průvodkyně, která odpovídala na četné dotazy přítomných.

Odborná exkurze splnila svůj účel a studenti si v praxi ověřili, že dobrý podnikatelský záměr a duch podnikavosti může vést od malovýroby u „1 sporáku“ až k plně automatickému provozu a rozsahu firmy, která přesahuje hranice České republiky.

Mgr. Jana Závodná