Výlet – Francie – Anglie

In Aktuálně, Novinky by Radomír Kulhánek

V polovině března se žáci obou budov školy zúčastnili exkurze v zahraničí. Navštívili hlavní města Francie a Velké Británie spolu s dalšími malebnými univerzitními městy.

Po noci strávené na cestě v autobuse je čekalo celodenní putování po Paříži a zjištění, že pařížská romantika není každodenní realita tohoto rušného turistického města. I přesto se nedali odradit ani brzkým ranním vstáváním před šestou následující den, kdy bylo třeba stihnout trajekt do Doveru. Po přeplutí kanálu La Manche je čekaly nejen Bílé útesy doverské, ale také posun v čase a jízda vlevo a v neposlední řadě návštěva Cambridge, Oxfordu a Winsdoru.

Nervozita celé skupiny byla večer znát před odjezdem do ubytování v hostitelských rodinách v okolí Londýna. Další den ráno všichni sdíleli zážitky, příjemné i ty nepříjemné, a koupelna byla všeobecně diskutovaným tématem.

Exkurze byla završena návštěvou Londýna, kde probíhala shodou okolností oslava Dne svatého Patrika a městem hrála zelená barva. Pak už všechny čekala jen dlouhá cesta zpět domů.

Za kolektiv učitelů pověřených dozorem, kterým tímto děkuji za ochotu a spolupráci

Mgr. Jana Šotková